Prawa Autorskie i Ochrona Prywatności

Prawa autorskie

Właścicielem portalu "atom.edu.pl - Energetyka Jądrowa" jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych z siedzibą w Otwocku. Prawa do używania, kopiowania i rozpowszechniania wszystkich danych dostępnych w portalu podlegają w szczególności przepisom Ustawy z dnia 04.02.1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Redakcja portalu zezwala na kopiowanie i rozpowszechnianie danych znajdujących się na stronie pod warunkiem wcześniejszego uzgodnienia tego działania z NCBJ za pośrednictwem redakcji strony (w przypadku braku zgody NCBJ kopiowanie treści jest zabronione) oraz wskazania źródła (tj. strony "atom.edu.pl" i NCBJ), z wyłączeniem danych do których nie ma wyłącznych praw (w szczególności grafiki, do której prawa autorskie mają inne podmioty).

Ochrona Prywatności

Korzystanie z portalu jest bezpłatne, odbywa się wyłącznie na koszt i ryzyko Użytkownika i nie wymaga przedstawiania przez Użytkownika jakichkolwiek danych, które pozwalałyby na jego identyfikację. 

"atom.edu.pl - Energetyka Jądrowa" zbiera w celach technicznych i statystycznych informacje w logach serwera, które tworzone są z adresu IP, z którego łączy się Użytkownik, dokładnej daty i czasu połączenia oraz adresu URL pobranego dokumentu.

Portal korzysta także z plików cookies, tzw. ciasteczek, czyli niewielkich plików tekstowych zapisywanych na komputerze Użytkownika, które serwer może odczytać przy ponownym połączeniu z danego komputera. Stosowane są aby ułatwić Użytkownikom korzystanie z niektórych usług oraz aby zapewnić prawidłowe działanie niektórych mechanizmów. Pliki te służą zapamiętaniu preferowanego wyglądu strony, ustawionego przez użytkowników, np. rozmiaru czcionki, albo odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach. NCBJ nie gromadzi i nie przetwarza informacji zapisywanych na komputerach Użytkowników strony atom.edu.pl

Istnieje możliwość wyłączenia zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej Użytkownika - szczegóły poniżej. Należy jednak mieć na uwadze, że zablokowanie możliwości zapisywania wszystkich ciasteczek spowoduje, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych na naszej stronie. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania strony.

Jak wyłączyć ciasteczka

W przypadku korzystania z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet) należy zapoznać się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta urządzenia.

Gościmy

Odwiedza nas 1463 gości oraz 0 użytkowników.

Energetyka jądrowa na Facebooku

SARI

Zwiedzanie EJ